HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

   Branşlarımız

 

    / Branşlarımız / Dahili Birimler / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

En degerli varliklarimiz olan çocuklarimiz için, büyük bir özen ve deneyimle uygun ortami saglayan Özel Konya Farabi Hastanesi, Çocuk Hastaliklari Bölümü’nde 0-16 yas grubuna tüm pediatrik sorunlari kapsayan tibbi konularda hizmetin yani sira, saglikli çocuklarin da genel muayenesi, büyüme, gelisme ve beslenme takibi ile asi uygulamalari da yapilmaktadir.

 

Bölüm’müzde çocuklarimizin sagliginin korunmasi ve gelistirilmesine yönelik aylik gözlem yapilmaktadir. Bu kapsamda emzirme danismanligi verilmekte, büyüme izlenmekte, asilama ve taramalar yapilmakta ve gerekli konularda aile egitimi üzerinde durulmaktadir.

 

Yatarak tedavi görmesi gereken çocuk hastalarimizin aileleri ile beraber kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortamda tedavileri düzenlenmektedir.

 

Acil servisimizde danisman hekimlerimiz ihtiyaç duydugunda, çocuk hastalarimiza uzman hekimlerimiz tarafindan müdahale edilebilmektedir.

 

 

Yenidogan Yogun Bakim Servisi’nin özellikleri ve yapilan tedaviler

 

Saglikli yenidogan bebekler için klinigimizde bebek ve emzirme hemsireleri tarafindan annelere emzirme, bebek bakimi ve anne sütü gibi konularda egitim verilmektedir.

 

Yenidogan Yogun Bakim Ünitemiz’de güncel yenidogan yogunbakim prensipleriyle bebeklerimizi tedavi ederek, normal dogan yasitlari gibi saglikli olarak yasama hazirlamaktayiz.

 

Yenidogan (Neonatal) ünitemizde erken ve problemli dogan bebeklerin solunum ve dolasim destegi en üst düzeyde toplam 7 kuvözle saglanmaktadir.

 

 

Ünitede yapilabilen tedaviler:

 

Solunumdestegi (ventilatör tedavisi)

 

Kan degisimi

 

Fototerapi(isik tedavisi)

 

Ünitemiz diger hastanelerden de bebek kabul etmektedir. Diger hastaneden alinan hasta bebek için transport (nakil) saglanabilmektedir. Transport ekibimiz 24 saat hizmet vermekte.

 

Uzm. Dr.
Uzm. Dr.

Bölüm Doktorları