HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Fizik Tedavi

   Tanı ve Tedavi Üniteler

 

    / Tanı ve Tedavi Üniteleri / Fizik Tedavi
Fizik Tedavi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm’ümüzde hastalara günlük yaşamda hareket özgürlüğü sağlamak ve hastaları en üst fonksiyonel seviyeye ulaştırmak için Fizik Tedavi Doktoru ve Fizyoterapistlerden oluşan rehabilitasyon ekibimizle hizmet vermekteyiz.

 

Fizik Tedavi Bölüm’ümüz, ayaktan gelen veya yatarak tedavi görmekte olan, fizik tedavi ve /veya rehabilitasyon endikasyonu olan hastalara, güncel, etik ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi hedeflemektedir.

 

Muayene odaları, fizyoterapi odaları ve egzersiz salonlarımızdan oluşan, son sistem cihazlarla donatılmış olan fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümümüzde, deneyimli uzman doktorlarımız ve fizyoterapistlerimizden oluşan ekibimiz ile poliklinik, servis ve yoğun bakım hastalarına hizmet vermektedir.

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon’un uğraşı alanı olan, çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle, vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda, hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır.

 

Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm’ümüzde, ortopedik rehabilitasyon kapsamında, spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, kırık sonrası rehabilitasyon, menüsküs ameliyatı sonrası rehabilitasyonu, protez ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir.

 

Kas hastalıklarının rehabilitasyonla tedavisi kapsamında, eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması, bel ve boyun ağrılarının tedavisi, romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu gibi alanlarda uluslararası fizyoterapi protokolleri ile tedavisi yapılmaktadır.

 

Nörolojik rehabilitasyon alanında, kas, tendon ve sinir yaralanmaları sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, tam veya kısmi felçli, omurilik yaralanmalı hastaların rehabilitasyonu hizmetleri verilmektedir.

 

Osteoporoz ve dejeneratif eklem hastalıklarının rehabilitasyonu, omurga eğriliği (Skolyoz) tedavisi, solunum rehabilitasyonu, el yaralanmaları için Mikrocerrahi ameliyatları sonrası rehabilitasyonu, özellikle kadınlarda obstetrik ve üro-jinekolojik fizyoterapi, eklem içi enfeksiyon, Nöralterapi, mezoterapi ile ağrı tedavisi ,gibi geniş bir yelpazede fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de sunulmaktadır.

 

Uygulama alanlarına göre hizmet başlıkları;

 

Kas iskelet sistemi hastalıkları:

 

Boyun Ağrıları: Boyun fıtığı, kireçlenme, duruş bozuklukları vs.

 

Bel Ağrıları: Bel fıtığı, bel kayması, kireçlenme vs.

 

Omuz Ağrıları: Donuk omuz, tendinit, bursit vs.

 

Sırt Ağrıları: Kas ağrısı, skolyoz, duruş bozuklukları vs.

 

Dirsek, el bileği, kalça, diz ve ayak bileği gibi her türlü eklem ağrısı

 

Fibromiyalji, miyofasiyal ağrı sendromu gibi yumuşak doku hastalıkları

 

- Ortopedik Rehabilitasyon: Kalça ve diz protezi, menisküs, ön çapraz bağ, omuz gibi bölgelere yapılan ortopedik girişimler ve kırık sonrası rehabilitasyon

 

- Nörolojik Rehabilitasyon: İnme, kafa travması, omurilik yaralanması, yüz felci, sinir yaralanması ve multiple skleroz, parkinson gibi nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu

 

- Beyin cerrahisi ameliyatları sonrası rehabilitasyon

 

- İltihabi romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu

 

- El rehabilitasyonu: Kırıklar, tendon, sinir kesisi ve ameliyatları sonrası rehabilitasyon

 

- Osteoporoz (kemik erimesi)

- Hacamat, Kupa ve Sülük tedavisi