HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

93 Yaşındaki Hastadan 330 Gr Prostat Çıktı

Mersin'in  Mut ilçesinden ikamet eden 93 yaşındaki Resul Oflaz Farabi Hastanesinde yapılan açık prostatektomi ameliyatıyla  tekrar eski sağlığına kavuştu. Mesanesinden 330 gr prostat çıkarıldı.

 

 

93 yaşındaki Resul Oflaz idrar yapamama ve kanama şikayetiyle Mut ilçesinde başvurduğu devlet hastanesinden Mersin Şehir Hastanesine  sevk edildi. Burada yapılan müdahale sonucu kanaması durduruldu ve buradaki hekimler ameliyat olması gerektiğini söylediler. Kendi rızasıyla ameliyatı kabul etmeyen Resul Oflaz taburcu oldu.

 

Tavsiye üzerine Konya Farabi Hastanesine başvuran Resul Oflaz yapılan muayene ve tetkik sonucu acil olarak ameliyata alınan Oflaz tekrar sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.  Operasyonu gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Akın Yolaş, " Hastanemize idrar yapamama ve şiddetli  kanama sonucu ile müracaat etti. Vakit kaybetmeden ameliyata aldık. Açık prostatektomi yöntemini kullanarak operasyonu gerçekleştirdik. 330 gr prostat ve mesanesinden çok sayıda taş çıkarıldı.Sağlık durumu düzeldi. Şifa ile taburcu edildi" diye konuştu.

 

Op.Dr. Akın Yolaş'tan sonra duygu ve düşüncelerini anlatan Oflaz" Bu hastalık bende 15 yıl önce  bir akıntı ile başladı. Hastalık süresince bazı sıkıntılar yaşadım. Farabi Hastanesine geldiğimde kapalı yöntemle ameliyat olmamı istedim. Doktorum prostatımın büyük olduğunu söyledi.Doktoruma güvendim. Şimdi sağlık durumum iyi Akın hocama hastane çalışanlarına teşekkür ederim dedi.