HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

Eklemleri Kilitlenen Hasta 3 Hafta Sonra Sağlığına Kavuştu

Kasılma nöbeti sonrası her iki omzunun arka tarafa çıkmasına bağlı hareket kısıtlılığı çeken yürüme zorluluğu yaşayan 41 yaşındaki Mahmut Yakut, Konya Farabi Hastanesinde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

 

Evinde ailesiyle birlikte otururken kasılma nöbet geçiren omuzda oluşan kilitleme nedeniyle her iki omuzun da arka tarafa doğru çıkan Mahmut Yakut yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.  Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Yusuf AKSOY, hastamız 3 hafta önce bir nöbet geçirmiş. Çekilen MR ve tomografi de kasılma nöbeti sebebiyle omzunun arkaya çıktığını hareketsiz olduğunu tespit ettik.

 

Omuz eklemi vücudumuzun en geniş hareketli eklemi dir diye konuşan Op.Dr. Aksoy," Omuz çıkması sık görülür. Omuz  daha çok ön tarafına çıkar, bazende arkaya çıkabilir.Bu hastanın özelliği omuzun her iki tarafın arkaya çıkmasıdır. Genel anestezi altında yapılan ameliyatla her iki omuzu  yerine koyduk.  Ameliyattan 3 gün sonra postop omuz eklemleri açıldı. Ağrıları geçti rahat yürüyor yemeği rahatlıkla yiyebiliyor. Omuzun arkaya çıkıkları röntgen gözükmeyebiliyor. Hastanın omuzun başı yuvasının arka duvarına dayanmış omuz yuvasından  arkaya doğru çıkmış ve  omuz kitlenmiş. Yapılan müdahale ile omuz başı yuvasına oturtuldu kilitli olan yer çözüldü.  Ameliyattan sonra alacağı fizik tedavi egzersizleriyle daha iyi olacak" dedi.

 

 

Ameliyattan Önce Robot Gibiydim Ümidim Yoktu 

3 hafta boyunca tıpkı robot gibiydim diyen Mehmet Yakut, hastalığım boyunca zor günler geçirdim. Geceleri uyuyamıyordum yemek yerken zorlanıyordum. Bi r çay bardağı bana 150 kilo gibi geliyordu. Çok kasılıyordum oturduğum zaman kalkamıyordum. Çevremdekiler bu hastalık sende kalp krizi sonra oluşmuş dediler. Tavsiyeler üzerine Konya Farabi Hastanesine başvurdum. Hocamın yaptığı muayene ve tetkikler sonucu her iki omuzun arkaya çıktığını gördü. Vakit  kaybetmeden ameliyata aldı. Şimdi çok iyiyim hayata yeniden bağlandım " diye konuştu.