HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

Göz Kapağına 24 Ayar Altın

Yüz felci geçiren hastanın kapatamadığı göz kapağına steril hale getirilmiş altın yerleştirildi. Altının ağırlığıyla göz kapağının kapanması sağlandı.

 

Konya'da yüz felci geçiren Oktay Volkan Karadeniz'in kapatamadığı göz kapağı, 24 ayar altınla işlevsel hale getirildi. 28 yaşındaki genç, altın sayesinde gözünü kaybetmekten kurtulduğunu söyledi. Özel bir şirkette çalışan Karadeniz, doğuştan yüzünün sol tarafındaki felç nedeniyle gülemiyor, konuşmakta güçlük çekiyordu. Sol gözünü de etkileyen felç nedeniyle gözünü kapatamayan Karadeniz, uyku, kuruluk ve batma problemleri artınca Özel Konya Farabi Hastanesine başvurdu.

 

Yapılan muayene sonrasında hastanın yüzündeki asimetri bozukluğunun giderilmesi için bacağından alınan bağ dokusu yüzüne nakledildi. Farabi Hastanesi  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Doktoru Op. Dr. Ahmet Akatekin ameliyatın ardından Karadeniz'in göz kapağının kapanması için de altınlı çözüm uyguladı. Göz kapağına ağırlık vermesi için kuyumcudan alınan 24 ayar altın, hastanede steril hale getirildikten sonra hastanın göz kapağına konuldu. Op. Dr. Akatekin, "Gerekli ölçümlerin ardından kuyumcunun hazırladığı altını göz kapağına yerleştirdik. Gözünü kapatıp açtığında altının ağırlığıyla göz kapağının kapanması sağlandı" dedi.