HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

Azerbaycan´da Aradığı Şifayı Konya Farabi Hastanesi´nde Buldu

Azerbayca'nın Gence şehrinde geçirdiği trafik kazası sonucu kolunda kırıklar oluşan 67 yaşındaki Samaya Aliyeova Konya Farabi Hastanesinde yapılan operasyonla  eski sağlığına kavuştu.

 

Operasyonu gerçekleştiren Özel Konya Farabi Hastanesi  Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Başkanı Prof. Dr. Mehmet Arazi, "Hastamız bize başvurmadan 20 önce trafik kazası geçirmiş. Kazadan sonra göğüs kafesindeki travma sebebiyle yaşadığı şehirde ameliyat olmamıştı. Kliğiniğimize başvurduğunda kol kemiğinde ciddi kırık vardı. Kırık sinir bölgesine çok yakındı. Bu kırıktan 20 gün geçtiği için kırık uçları ayrılmıştı. Ameliyatla kırık uçlarını birleştirdik. Operasyondan sonra hastamız kolunu kullanmaya başladı. Bu tip ameliyatlarda bölgeden geçen sinirlere karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Kırık radial sinire çok yakındı. Radial sinir el bileğimiz ve parmaklarımızı yukarı kaldırmamızı sağlar. Prof.Dr. Arazi, bu ameliyatta siniri kenara alarak plak tespiti yaptık. Hastanın omuz,kol, dirsek fonksiyonlarını rahatça kullanmasını sağladık. Bu şekildeki çoklu travmalarda erken dönemde ameliyatla tespit etmek plak vida yapmak, hastaların iyileşmesinde ve yaşam konforunda daha etkili olur" dedi.

 

Başarılı ameliyattan sonra sağlığına kavuşan  Samaya Aliyeova," Kazadan sonra hastaneye geldik. Yapılan tedavide kırık olduğu tespit edildi. Kolum alçıya yapıldı. 10 gün hastanede kaldım. Tedaviden olumlu sonuç alamadığım için Türkiye'ye geldim. Konya Farabi Hastanesine başvurdum. Mehmet Arazi hocamın yaptığı tedavi sonucunda eski sağlığıma kavuştum" diye konuştu.