HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

1.5 Aylık Fizik Tedavinin Ardından Eski Sağlığına Kavuştu

Oturama, yürümede zorlanma ve konuşamama şikayetiyle Özel Konya Farabi Hastanesine başvuran 56 yaşındaki Naciye Akar, bir buçuk aylık fizik tedavinin ardından yürümeye başladı.

 


2018 yılı Ocak ayın içinde evinde komşuları ile otururken baş dönmesi gözlerinde küçülme ve ağzın yana kaymasıyla konuşma yeteneğini kaybeden Naciye Akar ilk önce Doğanhisar Devlet hastanesi acil servisine gitti. Burada yapılan ilk müdahaleden sonra Meram Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hastanede aldığı tedaviyi yetersiz bulan Akar, Farabi Hastanesine başvurdu.

 

Yaşadıklarını anlatan Naciye Akar,” Rahatsızlanınca ümidimi kaybetmiştim. Aldığım tedaviler sonucu içimde yeniden bir ümit doğdu. Yeniden ayağa kalkacağım diye kendi kendime söz verdim. Hocamın verdiği tüm tavsiyelere uydum. Yürüyebilmek adına elimden gelen gayretleri gösterdim. Yeniden eski sağlığıma kavuştum. Osman Tüfekci hocama ve ekibine hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.  

 

 

Tedaviye gerçekleştiren Farabi Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Osman Tüfekci, Naciye Akar bize başvurduğunda, “ Sol tarafı tutmuyordu. Oturamıyor yürüyemiyor, konuşmasında zorlanıyordu. Gerekli tetkik yaptıktan sonra rehabilitasyon programına aldık. Uyguladığımız ilk tedavide güzel oturmasını sağladık. Oturma işlevini sağladıktan sonra ayakta durması için gerekli fizik tedavi işlemlerini uyguladık. Kasları canlandıracak tedaviler, egzersiz tedaviler elektriksel tedaviler denge tedavileri ile hastamızı ayağa kaldırdık. Tedavi süresince hastamızda bizim söylediklerimizi büyük gayretle yaparak desteksiz yürümeye başladı. Sadece sol kolunda biraz problemi var. Parmaklarını oynatırken zorlanıyor. Bir buçuk aylık rehabilitasyon programının ardından bağımsızlığın kavuştu” diye konuştu.