HIZLI
ERİŞİM

TIKLA KONUŞ

Randevu almak için Tıkla Konuş servisimizden faydalanabilirsiniz.

WEB RANDEVU

Web’den beklemeden randevu almak için buraya tıklayınız.

LABORATUVAR RADYOLOJİ SONUÇ

Laboratuvar sonuçlarınıza buradan ulaşabilirsiniz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Doktorunuza bu alandan ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

FARABİ'Yİ GEZİN

Sanal turumuzla hastanemizi gezmek için tıklayınız.

Haber Detay

   Medya

 

    / Medya / Haberler / Haber Detay
Haber Detay

Umutlar Tükenirken Hatice Zümra Geldi

Konya’da 13 yıldır bebek sahibi olmaya çalışan çift, Hatice Zümra’yı kucaklarına aldı. Solunum sıkıntısıyla dünyaya gelen Hatice Zümra bebek, Konya Farabi Hastanesinde yapılan tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

 

Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaşayan Songül ve Özgür Dalkılıç çifti, 13 yıl önce hayatlarını birleştirdi. Çocuk sahibi olamayan çift 12 yıl boyunca birçok tedavi gördü. Aşılama, ilaç ve tüp bebek tedavileri başarısızlıkla sonuçlanınca umudunu yitiren Songül Dalkılıç, geçen yıl hamile olduğunu öğrendi. 

 

13 haftalık gebeyken bebeğini kaybeden Dalkılıç, 6 ay sonra yeniden hamile kaldı. Geçtiğimiz ay dünyaya gelen Hatice Zümra, solunum sıkıntısı nedeniyle Özel Konya Farabi Hastanesinde tedavi altına alındı.

 

 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarından Uzm. Dr. Ülker Yiğit Aksoy, solunum sıkıntısıyla hastanelere gelen bebeğin, 10 gün kadar Yenidoğan ünitesinde tedavi gördüğünü, sağlıklı olarak ailesine kavuştuğunu söyledi. 

 

34 yaşında bebeğini kucağına alan anne Songül Dalkılıç, çok zor ve yorucu bir süreç yaşadıklarını ancak kimsenin umudunu kaybetmemesini istedi. Dalkılıç, "zamanla vazgeçmeyi düşündük, her şeyi akışına bıraktıktan sonra Hatice Zümra geldi. Kimse umudunu kaybetmesin. İnşallah umut kesilmiyor. Çok bambaşka bir duygu çok heyecan verici bir şey. 13 yıl sonra bebeğimin kokusunu hissettim bambaşka bir duygu" dedi. Baba özgür Dalkılınç ise, 13 yıl sonra baba olmanın anlatılmaz bir duygu olduğunu söyledi.